RPG Fan - Gossip Girl
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RPG Fan - Gossip Girl

You Know You Love Me XOXO
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 // watched the stars crash in the sea.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Runtek.
Graficieni
Graficieni
Runtek.


Mesaje : 48
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Baia - Mare.

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMar Aug 23, 2011 7:19 pm

Era o ora destul de accesibila tocmai ce incheiase o baie destul de lunga cu spumantul ei favorit de lavanda.
Puse un prosop pe langa ea ducandu-se in fata oglinzi din camera pentru a se machia. Adauga putin fard, cateva lini de glos pe buze, si isi puse o pereche de cercei eleganti. De ceva timp legatura dintre ea si Michael a fost cam rupta de undele probleme familiare. Dar azi se parea ca era ziua ei norocoasa. Michael o sunase in dimineata aceasta invitand-o frumos in oras, locul de intalnire, parcul. Era destul de romantic probabil si incerca sa faca pe cat posibil ca aceasta seara sa iasa minunat. Ii era extrem de dor de el, simtindu-se foarte amplificata aceasta lipsa de comunicare dintre ei.
Se ridica mergand la garderoba unde, incerca sa-si imagineze ce ar putea purta in aceasta frumoasa dupa-masa. Isi lua un tricoul stilat de pe umeras punandu-l drept pe pat. Cauta un jeans nou, si-l aseza si pe el pe pat.
Merse in baie ude, se imbraca cu asa zisa lenjerie intima. Cu greu isi prinse sutienul si, intr-un final iesi incercand sa se imbrace.
Dupa cateva minute bune, totul era aranjat, ea era aranjata. Machiajul era dus de pe fata dar, asta nu o impiedica sa nu iasa pe usa.
Avea un pas grabit poate, nerabadator... vroia sa-l vada acolo si sa-l stranga n brate pana se va sufoca.
Acum, se afla in parc, soarele nu era asa de puternic sa sa-ti provoace dureri de cap & stuff. Se puse pe o banca asteptandu-l nerabdatoare.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMar Aug 23, 2011 10:22 pm

Si dupa ce am sunat-o pe Claire in aceasta dimineata,m-am luat cu una,cu alta si uite asa pana dupamasa am ajus sa fiu rupt in gura de drogat plus putin baut.
Uitasem cu totul de mica intalnire,noroc ca mi-am salvat pe telefon un memo care mi-a reamintit care era "treaba" mea pentru azi.
M-am ridicat grabit de pe canapea incepand sa trag rapid ceva pe mine urmand sa ies rapid din casa,dar fugind iar inapoi pentru a face un dus si sa ma spal pe dinti,aducandu-mi aminte ca Claire avea simturile foarte dezvoltate si ultimul lucru care voriam sa il fac dupa atatea zile in care nu ne-am vazt era sa ne certam.
Asa ca dupa ce mi-am terminat curatarea propriei persoane am iesit iar,in graba pe usa,alergand spre parc,unde cand ajunsem mi-am tras usor respiratia,mi-am bagat o guma in gura si inaintam pe alee incercand sa o observ pe Claire.

Sus In jos
Runtek.
Graficieni
Graficieni
Runtek.


Mesaje : 48
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Baia - Mare.

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 12:42 am

Isi privi neincetat ecranul telefonului. Poate pentru ca ora parca spunea un lucru si prezenta lui Michael nu era deloc, ahm... lasa de dorit?
Dupa ceva timp, renunta din a mai privi ecranul murdarit de aprentele ei, si-l puse fara aparate pe banca langa ea, lasandu-si spatele rezemat, relaxandu-si tot corpul.
Era asa un uituc, putea sa-si dea seama din mai multe privinte nu doar ca intarziase abia 15 minute, era in caracterul lui... si asta poate il facea special.
Ofta, incet, privind in gol, absenta trasand plictisita niste contururi aiurea cu privirea. Isi dase usor parul de pe ochii, aranjandu-l... iar, pe cand se astepta mai putin, Michael rasarise de pe o aleie.
Claire zambi usor si ramase nemiscata.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 12:48 am

Nu dupa mult timp aceasta imi aparuse in vizor,ii zambisem usor vazand ca si ea ma studia din priviri apoi incercam sa imi pastrez "traictoria dreapta" pana cand am ajuns langa ea si m-am asezat pe banca.
-Buna mictuto'!
Am spus eu pe un ton vestel apoi mi-am lipit usor buzele de ale sale,oferindu-i un sarut scurt apoi am tras-o la pieptul meu imbratisand-o,cei drept chiar imi era dor de persoana ei,nu mai aveam cu cine sa ma ciondanesc,nu de alta. [;))]
Sus In jos
Runtek.
Graficieni
Graficieni
Runtek.


Mesaje : 48
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Baia - Mare.

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 12:54 am

Da, stia prea bine de ce statea asa departe de ea. Si stia lafel de bine ca urma o certa, minora, care ducea la altceva mai intens. Desigur, dor il privi, privirea fiindu-i, ahm... ucigatoare? Isi stranse buzele dupa micul sarut cel primi, simtindu-se deja la pieptul lui. Il stranse in brate fiind mai dezchilibrata accea miscare, dar reusi sa-l tina in brate pentru cateva clipe.
Dupa clipele minunte de huggie cald, se retrase lasand doar contactul vizual sa-l fulgere.
"Buna domnule, ora fixa!" accentua ea fiecare cuvant, dar in special, ultima parte.
Isi duse mainile la piept, si isi arcui o spranceana.
"Da, si mie mi-a fost dor de tine..." spuse mai mult pentru ea si se lasa cu spatele pe banca privind in alta parte.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 1:02 am

-Scuze,be bune ca nu am uitat...dar dusul ala a luat mai mult decat ma gandeam.
Incercam eu sa ma scuz chiar daca uitasem complet de intalnire pana sa imi sune telefonul,aveam noroc ca nu stateam atat de departe de parc.
Observasem atitudinea care o adaptase,era clar ca isi dase seama,doar ma cunostrea de atata timp...
-Bine poate am baut putin si m-am distras...dar uite-ma,is aici!
Am continuat eu ranjind usor.
Sus In jos
Runtek.
Graficieni
Graficieni
Runtek.


Mesaje : 48
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Baia - Mare.

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 1:13 am

Isi ingusta buzele simtind cum deja aduna energiile negative din aer, acumulandu-le undeva, in spiritul ei transformandu-se incet incet in, nervisori puri.
"Mai termina,..." a spus ea incercand sa-l opreasca din a mai vorbi, fiindu-i deja acru de aceleasi discuti. Isi intoarse privirea spre el vazand ca ochii lui erau rosi. Se aproprie de el, prinzandu-i fata cu o mana aducandu-l mai aproape de ea, studiindu-i ochii.
"Te-ai drogat!" si nu era o intrebare. Il lasa si isi duse mainile la piept, again.
"Foarte frrumos," surase incet, trista, si se ridica.

Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 1:20 am

Si imi lasam ochii studiati de ea,pana cand aceasta ma eliberase si remarcase si ultimul lucru care il mai facusem azi.
-Bine...poate si aia putin!
-Dar pe bune ce conteaza asta acum?Sunt aici,nu ne-am ai vazut de mult,mi-a fost dor de tine...ce naiba?
Ii spuneam eu pe un ton neserios desigur pentru ca probabil "iarba" inca isi faca efectul,o nevoie nebuna de a pufni in ras,ma cuprinse.
-Hai la mine!
Am spus eu parca dintr-o data iar dupa ce aceasta se ridicase,i-am urmat gestul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





// watched the stars crash in the sea. Empty
MesajSubiect: Re: // watched the stars crash in the sea.   // watched the stars crash in the sea. Icon_minitime

Sus In jos
 
// watched the stars crash in the sea.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Fan - Gossip Girl :: MoorPark-
Mergi direct la: