RPG Fan - Gossip Girl
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RPG Fan - Gossip Girl

You Know You Love Me XOXO
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Terasa

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Terasa   Terasa Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 6:44 pm

Terasa
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Mia Club
New in town
New in town
Mia Club


Mesaje : 43
Data de inscriere : 24/05/2011

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 7:35 pm

L-am tras pe Chris dupa mine,dupa acele shot`uri de tequila eram cam ametita,il stranse tare in brate si ii spuse.-Ohh,nu ma asculta..nu pleca,nu ma lasa singura,nu din nou singura.Am inceput sa plang asezandu-mi mainile pe chipul ei.-Te iubesc Christian si pur si simplu nu suport gandul ca voi fi singura,si mai ales ca tu te comporti asa cu mine..esti asa rece,atat de rau cu mine..simt ca,ca nu mai pot..si nu vreau sa te pierd,intelegi?Spuse stergandu-si lacrimile,nu trebuia sa aiba lacrimi in ochi..ea nu plangea mai deloc!Iar Chris stia asta.
Sus In jos
Andreea si atat
Moderator
Moderator
Andreea si atat


Mesaje : 280
Data de inscriere : 01/04/2011

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 7:40 pm

Inghiti in sec.
-Tu plangi?Pentru mine?Sau joci teatru ieftin?
Spuse sec.
-Ce este cu tine?
Zise el cu glasul tremurandu-i tinand-o strans in bratele lui ,oftand incet.
-Off..Gata micuto..Totul o sa fie bine...
Sus In jos
http://kiss-of-eternity.forumer.ro/
Mia Club
New in town
New in town
Mia Club


Mesaje : 43
Data de inscriere : 24/05/2011

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 7:43 pm

Incercase sa scape de acelea lacrimi si ii spuse.-De parca nu sti ca nu ma pricep sa joc teatru,si daca plang e pentru ca,pentru ca te iubesc..atata tot intelegi?Eu un cuvant atat de usor dar atat de greu de spus,dar eu am facuto.L-am privit adanc in ochi privindu-i trasaturile apoi am oftat spunandu-i-Ador cand imi spui micuto,Chris cel mare.Am spus inghitind in gol asezandu-mi mainile pe fata.
Sus In jos
Andreea si atat
Moderator
Moderator
Andreea si atat


Mesaje : 280
Data de inscriere : 01/04/2011

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 7:44 pm

Ofta incet,dandu-si seama intr-un final ce era cu ea.
-Tu..tu chiar iubesti un nenorocit..sti?
Spuse incet ,sarutandu-i crestetul..O lua in brate,tinand-o strans la pieptul lui,apoi o lua pe sus si o duse intr-o camera.
Sus In jos
http://kiss-of-eternity.forumer.ro/
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 4:24 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ajuse pe terasa,fara sa se uite in spatele lui daca Gabrielle il urma,poate pana la urma avea nevoie si de o parere feminina,sau cateva sfaturi care sa il linisteasca...si chiar daca ea era regina intrigilor,ei doi nu aveau nici un "duel" ca ea sa reactionze urat fata de el sau invers,poate chiar va descoperi si alta "fata" a ei.
Privea in jur,aici afara era exact asa cum vroia el sa fie,fara prea multa lume,galagia insuportabila din casa se atenuase iar muzica abia de se mai auzea.
Se asezase usor pe trepte si isi aprinse o tigara mai band din cand in cand si din sticla de sus care apoi o asezase jos pe trepte,in fata lui.
Sus In jos
Inevitable Obsession
All I ever did was to love you
All I ever did was to love you
Inevitable Obsession


Mesaje : 223
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 27
Localizare : undeva prin pat...caut cearceaful =))))))

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 5:24 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabrielle La Clare

Il urmase fara sa stie si ea exact de ce. Mai nou devenise confidenta? Sigur, iar luna coborise pe pamant. Totusi, poate lipsa ocupatiei era de vina. Sau, ma rog, incerca sa ia o "pauza" de la asa zisele "planuri malefice" de care ducea lipsa pentru a se razbuna pe David. Oricum, asta nu insemna sa se razbune si pe Michael. Ce rost avea?
Ii auzi aluzia. Se aseza langa el, cu o treapta mai sus privindui instinctiv fumul ce-l emana tigarea lui. Suferea, si nu avea de gand sa se razbune prin el, cel putin, in seara aia.
-Nervii sunt intotdeauna bine veniti.. Asa te poti descarca mult mai usor. zise relaxata blonda rezemandu'se in coate de o alta treapta.
-Totusi...revenind la subiectul acela.. Ce ti-as putea spune? Femeia poate sa va conduca uneori pe voi, barbatii. Si asta nu puteti sa negati oricat de mult a-ti vrea.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 6:16 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Simtise cum ea se asezase langa el si isi intoarse privirea sprea ea asteptand sa termine ce avea de zis.
-Nu e despre asta Gabrielle nu e vorba de condus...
-Adica nici eu nu stiu exact despre ce e vorba dar despre aia sigur nu e...
replicase el,pe un ton usor trist.
Se vedea pe chipul lui ca ceva nu era in regula,desi deobicei isi tinea problemele pentru el acum se parea ca chiar si pe el il depasesc unele lucruri.
-Sti ce ma enerveaza?Ca repetati aceleasi greseli si ca apoi is aceleasi discutii la nesfarsit ...parca nu bagati la cap...pe bune acum,ce ii cu voi fetele?continuase el,pe acelasi ton
Sus In jos
Inevitable Obsession
All I ever did was to love you
All I ever did was to love you
Inevitable Obsession


Mesaje : 223
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 27
Localizare : undeva prin pat...caut cearceaful =))))))

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 6:23 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabrielle La Clare

Ofta prelung, fara sa-l priveasca. Privea orizontul ca si cand cineva o astepta acolo, ca si cand cineva avea nevoie de ea. Isi trecu instinctiv mana prin par, rearanjandu'si hainele. Redirectionandu'si privirea asupra podelei, nu'si schimba pozitia corpului. Pret de cateva clipe puteai crede ca devenise o statuie in adevaratul sens al cuvantului. Ochii, buzele, obrajii..Intregul chip, sau mai bine chip, isi pastra o oarecare umbra de mister datorita acelor clipe.
-Ce sa bagam la cap pana la urma, Michael?
Isi intoarse capul, privind'ul tinta. Parca intreba din priviri "ce naiba s-a intamplat cu tine?".
-Trebuie sa fii explicit. Mereu suntem diferite, n usuntem toate la fel, dar ne asemanam intre noi. Bani, popularitate? Ce este? Poate...gelozie? ezita la un moment dat, insa spunea toate acelea pe un ton neutru, ca si cand ar fi recitat dintr'o carte.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 6:33 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


-Pai de exemplu daca am o cearta cu tine si iti spun un lucru care te linisteste pe moment apoi am aceiasi cearata pe aceiasi tema,la nesfarsit spunandu-ti aceleasi lucruri pe care se pare ca te linistesc de fiecare data dar tu parca nu le bagi la cap...
-Si acum ce rost mai are sa iti spun pentu a infinita oara acelasi lucru daca stiu ca se va repeta,ii ca si cum tu nu bagi nimic ce spun eu in seama ca tu vrei doar sa fi inteleasa si cu mine ce ramane?eu nu am nevoie de intelegere?
ii vorbise el fara oprire,revoltat oprindu-se brusc...
-Uite ...scuze inca odata,dar m-ai prins intr-un moment in care is destul de demoralizat...daca ai alta treaba dute...nu lasa problemele mele sa te retina...
Sus In jos
Inevitable Obsession
All I ever did was to love you
All I ever did was to love you
Inevitable Obsession


Mesaje : 223
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 27
Localizare : undeva prin pat...caut cearceaful =))))))

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 6:43 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabrielle La Clare

-Mai usor.
Rase usor, dar nu un ras chiar artificial, mai degraba unul mai natural. Ascultase cam tot ceea ce zisese baiatul. Acum era clar cauza ce-l deranja.
-Stai linistit, nu am alta treaba. Parca toata aceasta petrecere s-a transformat intr'un film plictisitor. mormai ea asezandu'se picior peste picior.
Ii lua sticla de langa el, isi inmuie putin buzele apoi o lasa jos, inapoi la picioarele lui, ca si cand i-ar fi "furat" ceva cand el era neatent.
-Toate probleme isi au o rezolvare pana la urma. Doar ca pana o vei descoperi va dura ceva, doar nu poti afla asta pur si simplu.
Stramba usor din nas, dar nu din vina lui Michael, ci mai degraba din cauza unei melodii ce parea ca se derula la nesfarsit, infiltrandu'se prin asa zisa "liniste" de acolo.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 6:52 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

-Dar m-am saturat sincer sa tot caut solutie,si cand cred ca am gasit-o ajung sa realizez ca pentru ea parca au fost doar niste vorbe'n vant...
-Pana la urma poate ma doare si pe mine...dar ea nici macar nu realizeaza...se gandeste doar la ea spuse el tris si aruncase chistocul de tigara undeva prin gradina.Isi intinse mainile dupa sticla de suc si luase o gura.
-Oricum ma enerveaza ca cu cat vorbesc mai mult despre asta parca doare mai tare...
Un Michael usor sensibil iesise acum la suprafata,lasa "marele scut" de o parte si spunea tot,exact cum simtea in acel moment...
Sus In jos
Inevitable Obsession
All I ever did was to love you
All I ever did was to love you
Inevitable Obsession


Mesaje : 223
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 27
Localizare : undeva prin pat...caut cearceaful =))))))

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 6:58 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabrielle La Clare

-Atunci nu mai vorbi despre asta. incerca ea sa il convinga.
Oricine ar fi zis'o in acea clipa sigur nu ar fi recunoscut'o. Tocmai ea, stand acolo, si incercand sa ajute in loc sa se poarte inferenta, cum obisnuieste? Ireal, dar totusi adevarat, pe cat era de adevarata si sensibilitatea pe care si'o dezvaluia Michael. Isi puse mana pe umarul lui, fara sa inceteze sa-l fixeze cu privirea.
-Incearca sa uiti totul. Inchide ochii si imagineaza-ti ca este un cosmar. Cand te vai "trezi" vei sti ce vei face. Daca te doare atata atunci nu mai vorbesc despre asta. E bine asa? il intreba cu zambetul pe buze apoi isi reindrepta privirea spre orizont, de data aceasta privirea i se insenina.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 7:11 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Simtise iar mana pe umarul lui isi ridicase chipul spre ea privind-o neincetat.
-Degeaba...
-Adica poate nu mai vorbesc dar gandul tot la asta imi este...si sa ma distrag parca nu vad nicio o modatitate.
continuase el melancolic
Vroia sa inchida acest subiect,dar stia ca apoi va avea sa se inchida in el...si pote nu era cea mai buna solutie,acum cand acesta stare era totusi diferita fata de cele care le experimentase pana acum si rezultatul putea fi cam danunator,dar cum trebuia sa si-o scoata din minte alta soltuie nu era...
Sus In jos
Inevitable Obsession
All I ever did was to love you
All I ever did was to love you
Inevitable Obsession


Mesaje : 223
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 27
Localizare : undeva prin pat...caut cearceaful =))))))

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeJoi Iul 21, 2011 4:39 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabrielle La Clare

Isi retrase cu grija mana, ca si cands nu ar fi dorit sa-l sperie, sau ceva de genul asta. Nu vedea cum sa-l ajute. Sa'i ridice moralul? Asta incerca si nu prea'i iesea, din ce intelesese ea.
-Atunci ma dau batuta. Nu prea sunt buna la solutii in momente ca acesta. Sau in cazul problemelor din dragoste.
Se intinse bine mersi pe scari, rezemandu'si capul de marginea unei trepte, usor inclinat spre partea dreapta, privind undeva in neant. Totul luase o aura destul de ciudata, ce'i drept. Stia ca atunci cand se va trezi va reveni la "normal", daca se putea spune asa. De fapt, nici ea nu stia ce dorea sa faca. Sa se schimbe? Sa inceapa o "noua viata"? Nu'i era genul.
-Vei gasi tu ceva. Trebuia sa-ti alungi stresul altfel vei intra intr'o depresie. Poate vei reusi, poate...nu stiu.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeVin Iul 22, 2011 12:57 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

-Mda,ma descurc eu...poate pana la urma dramatizez eu prea tare din cauza alcolului...
-Si daca chiar ar fi sa fie imi trece mie dupa o perioada...
replicase el reusind sa iasa cat de cat din acea stare,oricum pana la urma el trebuia sa gandeasca pozitiv ca de nu,sfaturile altora erau degeaga...
Mai luase o gura din suc,terminandu-l,sticla lasand-o tot pe trepte.
-Cei sigur,e ca voi femeile sunteti niste finte complicate rau...poate asta e cel mai atragator la voi,contuniase el afisand un zambet slab.
Sus In jos
Inevitable Obsession
All I ever did was to love you
All I ever did was to love you
Inevitable Obsession


Mesaje : 223
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 27
Localizare : undeva prin pat...caut cearceaful =))))))

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeVin Iul 22, 2011 1:21 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabrielle La Clare

-Cu siguranta. Si nu esti singurul barbat care recunoaste asta, fii sigur. rase usor.
Incepea din nou sa se gandeasca la asazisele "vremuri bune". Isi aranja din nou hainele, incercand sa'si ascunda zambetul. Poate devenise mult prea emotiva in ultimul timp, si stia sigur ca acest lucru poate parea o slabiciune pentru ce'i din jur. Oricum, nu era ea cea mai potrivita sa dea sfaturi. privi in jurul sau, apoi brusc, isi inchisese ochii.
-Trebuie doar sa aveti rabdare cu noi. replica scurt apoi isi deschise ochii, incercand sa se ridice in picioare.
Sus In jos
MissQ
Admin
Admin
MissQ


Mesaje : 458
Data de inscriere : 30/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Timisoara

Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitimeVin Iul 22, 2011 1:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ofta incet si ii raspunse:
-Probabil...dar trebuie sa va ganditi si voi ca totusi nu vi se poate acorda chiar toata atentia...
Se ridicase usor de pe trepte zicand:
-Mandro' eu ma duc inauntru..
-Vad daca mai iasa ceva cu Claire sau daca mai are un rost...oricum,mersi pentru tot!

-Mai vorbim! continuse apoi se aplecase spre ea sarutand-o usor pe orbaz apoi merse inauntru.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Terasa Empty
MesajSubiect: Re: Terasa   Terasa Icon_minitime

Sus In jos
 
Terasa
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Fan - Gossip Girl :: Party House-
Mergi direct la: