RPG Fan - Gossip Girl
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RPG Fan - Gossip Girl

You Know You Love Me XOXO
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 3:08 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

Dupa un week-end plin de stat numai acasa nu, Alexis decise sa petreaca putin timp liber, cat sa-si puna ordine in ganduri si de asemenea sa revina si la realitate. Decise totusi ca singurul loc potrivit unde ar putea sa mearga in acea clipa era un local dragut, unde mergea frecvent.
Ajunse in scurt timp acolo, apoi intra, indreptandu-se spre locul ei obisnuit de la bar. Se aseza pe scaun, apoi isi comanda bautura preferata, zambindu-i barmanului. Se lasa apoi purtata de ganduri, cand din nou cazu in gandurile in care nu ar fi vrut sa cada iar. Ofta, lasandu-si privirea spre lantisorul ei, stramband usor din nas. Isi lua apoi telefonul din geanta, si ii trimise un mesaj lui Dave:
"Daca ai vreun plan, ti-l amani in clipa asta. Am nevoie de tine, A."
Privi apoi cum mesajul se trimite, apoi isi lasa telefonul pe tejghea, asteptand.
Sus In jos
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 3:16 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. WUs6g
David Abbot


Era intins in pat ascultand muzica si fumand un joint. Deodata auzi telefonul cum suna si se uita la el. Avea un mesaj de la Alexis. Il citi zambind usor.
Se ridica din pat si dupa ce se aranja putin pleca direct la bar.
Ajunse aratand asa si se opri in usa uitanduse prin bar ca sa o vada pe Alexis. Dupa ce observva ca e la bar se duse spre ea, sarutand-o usor pe umar.
- Care este urgenta ? Adica din mesaj credeam ca e ceva foarte grav. ii spuse el in timp ce ii facea semn barmanului sa ii aduca un pahar de apa minerala.
Apoi isi intoarse priverea din nou spre Alexis. Nu o mai vazuse de cateva zile si intr-un fel ii fusese dor de ea.
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 3:25 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

Simtindu-i sarutarea isi intoarse privirea spre el, ramanand insa tacuta pana in clipa in care ajunse langa ea.
- Imi era dor de tine?, ii rapsunse, intrebarea ei avand mai multe sensuri.
Isi intoarse apoi privirea spre tejghea, privindu-si paharul. Pe chipul ei nu se citea vreo urma de tristete sau veselie, ci avea o expresie normala. Il privi cateva clipe, insa apoi isi intoarse privirea spre el, schitand acum un zambet.
- Si daca atunci cand am intrat aici credeam ca nu am nevoie de putina companie, m-am inselat. Deci... care mai e viata ta, Dave?, incepu ea o conversatie, doar pentru a se distrage de la gandurile sale trecatoare, dar care isi punea intens amprenta asupra sa.
Sus In jos
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 3:31 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. WUs6g
David Abbot

- Ah... aveai nevoie de companie.... spuse el zambind dupa ce lua o gura din paharul cu apa minerala.
-Ce am mai facut zilele astea ? Sincer am stat in pat si m-am uitat la tavan asteptand sa imi vina vreo idee interesanta. Insa nimic nou... asa ca am fumat mai tot timpul in timp ce ma uitam la televizor si mancam prajituri..... ii spuse el razand in timp ce o lua de mana.
- Si desigur... ca ma mai gandeam si la tine. Sigur este totul ok ? intreba el putin ingrijorat, fiindca isi dadea seama ca era ceva ciudat cu ea.
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 3:37 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

Ii asculta vorbele, rezumandu-se doar la chicoti usor.
- Deci, ai mancat prajituri fara mine... Data viitoare poate ma inviti si pe mine. Poate asa imi voi indulci viata, zise, zambind usor in continuare.
Isi intoarse privirea, preferand sa nu-i raspunda inca la intrebare. Sorbi putina bautura, intorcandu-si apoi privirea spre el, mai precis spre mainiile lor. Isi intoarse intr-un final privirea si spre chipul lui, privindu-l fix in ochii.
- Daca totul ar fi ok, poate ca acum nu te-as fi chemat, ii raspunse sincera, insa apoi isi intoarse privirea din nou in fata, preferand sa priveasca sticlele expuse in fata lor decat sa-i mai vada privirea si sa se dea si mai mult de gol.
Isi lasa intr-un final privirea sa cada, spre paharul ei. Incepu sa se joace cu chestia din plastic care se afla in el, jucandu-se cu cuburile de gheata care incepura sa se topeasca.
Sus In jos
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 3:46 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. WUs6g
David Abbot

- Da... ai dreptate.. nu ma chemai pe mine, cum faci de obicei spuse el privind-o trist cum se joaca cu nu stiu ce chestie de plastic.
- Adica uneori ma simt ca si cum as fi cavalerul tau in armura stralucitoare care veni sa te apere, nu ca m-as plange continua el pe acelasi ton si cu aceasi privirea putin melancolica.
Facu semn barmanului sa ii aduca un pahar de whiskey fiindca simtea nevoia sa bea ceva mult mai tare. Primi paharul si bau o gura.
- Alexis, daca este ceva.... ce veri sa tii pentru tine eu nu te oblig sa imi spui. Ce ai zice daca dupa ce mai stam pe aici mergem la mine sa mancam niste prajituri ca si asa iti sunt dator, si apoi sa ne relaxam ? o intreba el zambind vag dupa care mai lua o gura din paharul de whiskey
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 3:53 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

Ea isi mentinu privirea in acel punct fix din paharul ei, auzindu-l insa. Isi intoarse dupa ce el termina de vorbit privirea, schitand din nou un zambet.
- Poate chiar esti printul care reuseste sa ma salveze mereu, iar pentru mine e un lucru mare, avand in vedere ca desi coada cu pretendentii mei e lunga, esti singurul care ma intelege, recunoscu ea, intorcandu-si apoi privirea.
Mai sorbi inca putina bautura, auzindu-i apoi propunerea. Era exact ce vroia de la el, insa niciodata nu indraznea sa-i spuna ce vrea si sa para doar o fata neajutorata, asteptand mereu ca el sa-i propuna acel lucru.
- Si propunerea ta suna destul de bine, ca intotdeuna... mai ales intr-un moment ca acesta.
Zambetul ii pieri acum de pe buze, gandindu-se din nou la Michael. Ofta usor, insa si-l indeparta din minte rapid, incercand sa se comporte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Sus In jos
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 5:16 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. WUs6g
David Abbot

Zambi usor cand o auzi ce ii spuse. Adica intr-un fel se gandea si el la acest lucru, dar i se parea normal. Desi nu stia ce parere ar avea Brenda daca ar intra acum in club si i-ar vedea impreuna.
- Propunerile mele suna bine tot timpul... indiferent de momente. incerca el sa o inveseleasca putin cand o vazu cum se intristeaza din nou.
- Ce ai zice daca ti-as oferi ceva mai tare de baut si sa uitam momentan de orice problema care exista ? Eu zic ca asta ar suna destul de bine nu crezi ? ii spuse el zambind si ii facu semn barmanului sa aduca inca doua pahare de whiskey.
- Desigur asta nu inseamna ca vreau sa te imbat si sa profit de tine... inseamna ca vreau sa bem si... atat. Cand esti mai ametit parca totul e mai usor spuse el luand o faza comica de parca ar fi fost un mare maestru zen.
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 5:35 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

- Daca vroiai sa profiti de mine, o faceai pana acum, Dave, ii spuse dupa un lung moment de tacere din partea ei.
Isi intoarse privirea spre el, privindu-l cu o spranceana ridicata, incercand sa-si schiteze zambetul din nou.
- Sau gresesc?, il intreba, insa nu-i astepta raspunsul, asa ca isi intoarse privirea din nou spre bautura ei.
Impinse usor paharul din fata ei, renuntand la bautura ei care si asa era pe terminate, luandu-l pe celalalt pe care il primise odata cu al lui. Il privi, insa nu lua inca nici o inghititura. Isi retrase mana dintr-a lui, insa nu pentru ca vroia sa-l respinga, ci pentru ca dupa cateva secunde ajunse sa cuprinda paharul cu ambele palme, parca protejandu-l de cine stie ce atac. Chipul ei redeveni usor serios, moment in care isi ridica si privirea, privindu-l iar.
- Si stiu ca pare totul mai usor, insa eu nu o sa pot sa o continui asa la nesfarsit... Si nici tu, zise, privindu-l la fel de serioasa, privirea ei jucand intr-a lui.
Sus In jos
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 5:41 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. WUs6g
David Abbot

- Ai dreptate Lexi... insa o sa fiu acolo langa tine cand o sa se intample, nu iti fa griji. ii spuse el zambind trist. Se uita in ochii ei, intorcandu-si privirea la un moment dat. Era cu Brenda... nu mai putea sa faca ce facea cand era singur. Insa pentru Alexis ar fi facut multe..
- Nu vreau sa profit de tine... nu as avea de ce. Ma inteleg prea bine cu tine... si in plus doar sunt printul tau pe care il apelezi in caz de probleme si paianjeni continua el zambind.
- Si totusi Lexi... tu ai profita de mine ? Ca ma simt folosit fiindca trebuie sa imi impart prajiturile mele cu tine... si na.. ma intelegi tu incerca el sa schimbe subiectul fiindca nu ii placea sa o vada trista.
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 5:53 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

Ramase cu privirea la el, incepand sa rada usor cand ii auzi ultima replica. Isi intoarse privirea acum doar ca sa bea putin alcool, insa apoi si-o intoarse spre el, inca zambind.
- Chiar trebuie sa-ti raspund?, il intreba, inca amuzata, avand o spranceana ridicata. Pentru ca raspunsul meu te-ar cam surprinde. Insa presupun ca acelasi raspuns l-ar da oricare tipa in locul meu, ii raspunse, incepand un mic joc.
In mintea ei inca erau prezente anumite amintiri, insa incerca sa si le indeparteze cat mai repede posibil din minte, vrand sa nu cada din nou in starea de acum cateva clipe, nu acum, cand in sfarsit scapase de ea.
Sus In jos
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:00 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. WUs6g
David Abbot

- Da chiar trebuie sa raspunsi... si tu nu esti doar o tipa... esti mai speciala ii spuse el razand. Mai lua o gura din paharul de whiskey apoi isi scoase o tigara pe care o aprinse sufland fumul spre barman.
- Lexi... eu ma gandesc la binele tau tot timpul... adica sa fim seriosi iti dai seama cate calorii sunt in prajiturile alea ? continua el la fel de glumet, bucuros ca reusise sa o inveseleasca putin pe Alexis.
- Si acum... ce vrei sa insinuezi cu faptul ca orice tipa ? Nu stii ca am renuntat la viata pe care o aveam inainte. Adica... incerc cat mai mult sa nu imi aduc aminte de toate prostiile pe care le-am facut.
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 9:52 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

- Prostii care la un moment dat nu ti-au conferit doar o stare de bine, ci poate chiar mai mult, o stare de extrem de bine, ii completa vorbele, continuand sa fie cu zambetul pe buze. Si macar de la tine suna adevarat si nu suna fals cum suna la Micha...
Insa se opri, auzindu-si propriile vorbe. Zambetul ii disparu automat de pe buze, intorcandu-si privirea din nou de la el. Lua o gura zdravana din bautura ramasa, vrand ca el sa nu observe ca vorbele ei o cam afectasera, din nou.
Dupa ce isi mai reveni putin, isi intoarse privirea spre el, incercand sa schiteze un zambet si sa se comporte normal.
- Iar raspunsul la intrebarea ta ar fi da, as profita de tine, insa intr-un alt mod decat ar profita altele, ii raspunze, incheiand cu un zambet pe buze, care incerca sa-l faca totusi dulce.
Sus In jos
The Dude
Admin
Admin
The Dude


Mesaje : 522
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 6:28 pm

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. WUs6g
David Abbot
Zambi slab cand o auzi ca aduce numele lui Michael in discutie. Nu prea incerca sa dea mare importanta scaparii ei, fiindca stia ca inca intre cei doi mai exista o scantaie.
- Tooooata lumea vrea sa provite de mine, si ma simt deja super folosit spuse el in timp ce isi deschise bratele intr-un gest comic. Incerca sa schimbe subiectul si nu prea avea ideii.
- Deci, Lexi.. nu vrei sa plecam si sa mergem la mine ? Adica este mult mai ok acolo si putem sa zicem ca suntem in privat o intreba el razand dupa ce isi goli paharul de whiskey.
Se uita la ceasul de pe telefon si observa ca trecuse ceva timp de cand ajunse aici. Se gandi ca dupa ce Alexis pleaca de la el sa o sune pe Brenda.. insa defapt simtea nevoia sa stea mai mult cu Alexis... nici el nu sita de ce, dar momentan asta simtea.
Sus In jos
https://rpg-fan.forumgratuit.ro
Dandelion.
Admin
Admin
Dandelion.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 29
Localizare : In mijlocul Iadului.

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 8:26 am

I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. QnIXl
ALEXIS NICHOLS COOPER

Chicoti usor la gluma lui, intorcandu-si privirea apoi spre bautura ei, mai sorbind inca putin. Isi intoarse privirea spre el, ascultandu-i intrebarea, insa fix cand vru sa-i raspunda isi auzi telefonul sunand. Zambetul ii pieri automat de pe buze, deoarece in acea clipa numai de telefonul ei nu avea chef. Citi rapid mesajul pe care il primise si apoi isi intoarse privirea spre el, schitand un zambet.
- Sti ca nu as rata nici o ocazie sa petrec putin mai mult timp in privat cu tine, insa acum trebuie sa fug in alt loc.
Se ridica de pe scaunul ei, platindu-si partea de consumatie, insa apoi se apropie de el, apropiindu-si chipul de urechea lui.
- Insa ma intorc..., ii sopti, sarutandu-l apoi usor pe obraz, dupa care pleca.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Empty
MesajSubiect: Re: I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.   I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru. Icon_minitime

Sus In jos
 
I'm not in love; it's just a phase that I'm going thru.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Summer love <3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Fan - Gossip Girl :: City Nightlife-
Mergi direct la: